Kuranı Kerim Türkçe Meali


kuranı kerimArapça’da demir anlamına gelen «hadid» ismi verilmiştir. Demirin önemine işaret ettiği için bu adı almıştır. Medine’de inmiştir. Kibir, sözlükte büyüklük ve büyüklenme anlamına gelmektedir. Ahlaki kavram olarak da kibir, kendini büyük görme, büyüklenme, başkalarını küçük görme demektir. Kuran’da tekebbür ve istikbar kelimeleri de kibir anlamında kullanılmıştır. Kibirli kimselere mütekebbir, müstekbir denilir. Kibir, Kuran’da yasaklanmış, kibirli kimseleri Allah’ın sevmediği belirtilmiştir.
 
(Allah bunu) elinizden çıkana üzülmeyesiniz ve Allah’ın size verdiği nimetlerle şımarmayasınız diye açıklamaktadır. Çünkü Allah, kendini beğenip böbürlenen kimseleri sevmez.
Hadid Suresi 23. ayet

Kuranı Kerim Türkçe Meali ile Benzer Yazılar:

6 Haziran 2013 Saat : 11:16
  Din

Kuranı Kerim Türkçe Meali Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal