Hadisi Şerif


Hz. MuhammedYaratılışları gereği müminler son derece huzurlu bir ruh haline sahiptirler. Küfür son derece huzursuz, saldırgan ve saygısızca bir şeydir. Cehennem azabı küfürbazlar için henüz dünyada iken başlamıştır ve en basit bir olay bile küfürbazların patlamalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle, cahil bir toplumun içinde, günlük hayatta her an karşımıza sorun çıkarabilecek insanlar çıkabilir. Müminler, çok üst boyuttan baktıkları bu insanlarla, İslam’a bir zarar vermedikleri sürece, muhatap dahi olmamaları gerekir. Böyle bir hareketin onların boyutuna inmek anlamına geleceğini bilirler ve asil bir tavır sergilerler. Müdahale edilmesi gereken durumlarda da o insanlara en uygar, etkili ve yasal yolları kullanırlar. Allah herkese hidayet versin, sağlık ve afiyet versin, Allah’ın yüz çevirdiği insanlardan cahillerden ve küfürbazlardan uzak dursun, verdiği nimetlerden hayır ve bereketi eksiltmesin. Amin.
 
Allahım! Hidayet ettiğin kimselerle birlikte bana da hidayet et, afiyet verdiğin kimselerle birlikte bana da afiyet ver, yüz çevirdiğin kimselerden benim de yüz çevirmemi nasip et, bana verdiğin nimetleri bereketli kıl.
Hz. Muhammed (s.a.s)
(İbn Hıbban, “Ed’ıye”, No: 945)

Hadisi Şerif ile Benzer Yazılar:

6 Haziran 2013 Saat : 11:39
  Din

Hadisi Şerif Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal