Kısa Hikaye


küfeİnsan insana vefasızlık yapar ama hiç düşünmez vefasızlık yaptığı insanın yerine düşebileceğini. Zamanın ne getireceğini hiç kimse bilemez. Dünya nimetleri için, rahat etmek için sevdiklerimize ve özellikle de bizi büyüten insanlara ihanet etmeyelim. Çünkü gün gelir ihanet ettiğimiz yerden ağır bir darbe alırız. Vefa gün geldiğinde bize de gerekebilir. 
 
Küfeyi Atma Baba
 
Çin’in kırsal kesiminde yaşam savaşı veren küçük bir aile vardı. Dede, baba, anne ve çocuktan oluşan bu küçük aile oldukça sıkıntı çekiyordu. Fakirlik babanın canına tak etmişti. Bu sıkıntıları hafifletmek için her gün kendince çareler arıyordu. Bir gün baba, yılların verdiği yorgunlukla bir köşede oturmaktan ve başka bir işe yaramayan dedeyi, bir pazar küfesine koyarak nehre doğru yola çıktı. Nehrin kenarında arkadaşlarıyla oynayan çocuk, babasına ne yaptığı sordu. Baba çocuğa  “Dedenin bize yük olmaktan başka yaptığı bir şey yok. Onu bu küfe ile beraber nehre atmaya karar verdim” dedi.  Çocuk heyecanlanarak babasına atıldı. “Aman baba, küfeyi atma. Çünkü bir gün gelir sen de yaşlanırsan eğer o küfe lazım olur bana.

Kısa Hikaye ile Benzer Yazılar:

19 Mart 2013 Saat : 9:59

Kısa Hikaye Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal