Tuğrul Özdemir Sözleri


terörizmİslamofobi, kelime anlamı olarak islam korkusu anlamına gelir. Müslümanlara ve İslam dinine karşı Batı devletleri tarafından sürdürülegelen önyargı ve ayrımcılıktan doğmaktadır. İslamofobi, Müslümanlara karşı duyulan nefret, ayrımcılık, düşmanlık ve kin besleme duygularını içerir. Hırıstiyan Batı devletleri ve milletleri Doğunun zenginliklerini elde etmek için ilk Haçlı seferinden günümüze kadar birçok masum müslümanın, hırıstiyanın ve diğer dinlere mensup insanların kanını dökmüştür. Kendine medeniyet diyen bu batı devletleri bütün bu cinayetleri din adına işlemiştir. İşte tek dişi kalmış canavar bu sahte batı medeniyetir. Zenginlik ve güç arayışındaki batı devletleri Haçlı seferleri, coğrafi keşifler, rönesans ve reform hareketleri sayesinde müslümanlardan ve diğer milletlerden çok şey öğrendiler ve bu sayede bilim, sanayi ve teknolojide çok ileri seviyelere ulaştılar.

Hırıstiyan batı devletleri müslümanlar ülkelerden birçokşey öğrenip medeniyete kavuşurken peki ya müslümanlar ne yaptılar. Batı doğudan ilim fen öğrenirken, doğuda batıdan zevk, sefa, şatafat, tembellik, ortaçağ karanlığı, keyfiyet, keyif veren maddeler, maddi itibar, yanlış dini anlamalar, yeniliğe kapalılık yani ortaçağ batı karanlığında kötü olan ne varsa hepsini doğunun aydınlığına monte ettiler ve bu karanlık yüzünden doğuyu bataklığa çevirdiler. Bu durum günümüz dünyasında barış dini islam ile terör kelimesini yanyana getirilerek Batı devletleri tarafından devam ettiriliyor. Batının dünyada ve özellikle islam coğrafyasında kaos isteyen güçlü devletleri, Müslümanları hassas oldukları noktalardan yaralayarak ve kışkırtarak, onlara silah satarak, müslümanların haklı yada haksız bir şekilde cihad ismi altında haksız savaşlara ve terörist eylemlere yönelmelerini sağlıyorlar. Bu terörist eylemleri yapan kişilerin veya savaş çıkaran insanların büyük çoğunluğunun İslam dini ile ilgisi yok aslında. Bu kişiler problemli, sorunlu, İslama sonradan katılan ve Batı devletlerinde yetişmiş İslamı iyi tanımayan lardır. İslamiyetin terörizm ile hiçbir ilgisi yoktur. İslamiyete zarar vermek istemeyen Müslümanlar batının oyunlarına ve tahriklerine hiçbir zaman kanmamalıdır. Müslüman dünyası islamiyeti ve Hz. Muhammed’i iyi anlamalıdır. Kuranı Kerimi iyi yorumlamalıdır. Biz müslümanlar ve müslüman devletleri; İslam, müslüman, Kuranı Kerim, Hz. Muhammed kelimelerinin terör, terörizm ve terörist kelimeleri ile yanyana gelmesine asla izin vermemeliyiz. Gösterişli saraylarda misafir ağırlamak ile İslam dini veya bir İslam devleti itibar kazanamaz; itibar ilim ile, eğitim ile, güzel ahlak ile, iman ile, takva ile, medeniyet ile kazanılır. İslamiyet ve İslam ülkeleri bugün bu geri kalmış hale geldiyse en büyük suçlu yine müslümanlardır. Müslüman sürgüne gönderildiği dünyada kalıcı olmak için değil, müslüman anavatanına yani cennete dönmek için ahiret için çalışır. Ne zaman ki müslüman devletlere özgürlük ve demokrasi gelir ve yerleşirse, işte o zaman müslümanlar medeniyete kavuşur.

Bütün müslümanlar terörist değildir; müslümanlar sayesinde bütün teröristleri müslüman yaptılar tek dişi kalmış terör canavarları.
Tuğrul Özdemir

Tuğrul Özdemir Sözleri ile Benzer Yazılar:

15 Ocak 2015 Saat : 2:26

Tuğrul Özdemir Sözleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal