Tuğrul Özdemir Paranormal Aşk

“Her insanın amelini kaderini boynuna bağladık. İnsan için kıyamet gününde, açılmış olarak önüne konacak bir kitap çıkarırız.”

İsra Suresi 13. Ayet

…Her günü son günü gibi yaşamak ve her sondan bir başlangıç çıkarmak… Farkındanın kolaylığı ve bilincin zorluğu ikileminin cahil cesareti değil miydi? Bakmak ve görmek arasındaki sır perdesi…Yasak Elmanın gizeminin, günaha yakın cazibesinin, günahkar tohumlarının son akşam yemeğinde döktüğü kan.Kutsal kadehin kutsal şarabı. Kan kırmızı günahlar. Suç ve Ceza. Kural ve Ödül. Ekmek ve Şarap. Boynunda kıyamet saatini taşıyan ne zaman, nerede, nasıl ve kimle kopacağını bilmeyen adem. Ölmek ister mi? Doğmak ister mi? Adem, Hz. Adem olmak ister mi? Eski bir bilge ‘doğmak, bir paradoksun en zor kıyametidir.’ derken farkında mıydı doğum sancısının? bilincinde miydi ölüm sancısının?… Paradoks; Anadili Türkçe olan bir sınıfa, Arapça dinletmek mi, Farsça okutmak mı veya İngilizce yazmak mı???…Paradoks, dilini bilmediğin biriyle, hal diliyle konuşmak mı? Yoksa başka dilleri okumak ve başka alfabeler yazmak mı? Ha kendini bilmeyene; dilini, dinini bilemeyeceğini bildirememek…Ha “Oku”duğunu anlamayana, “Yaz” mayı öğretmek…Ha kendi hayatını “Yaz”mışın, ha kendi hayatını “Oku”yanı “Dinle”mişin…Bir günah işlersin ve sonra bir farkedersinki “Oku”mayı bilmiyorsun, kendi hayatını “dinle”men gerektiğinin bilincinde değilsin. Son noktada ”Ölmek” istersin, bu son olsun dersin yeniden ”Doğmak” istersin. Göç bitirir, hicrete başlarsın. Düşündüklerini hissederken, yaşadıklarını anlatamamak, anlayamamak ama tefekkür etmek. “Bir “Ümmi”nin kendini bilmediğinin farkında olmasının, kendini bilmesine olan bilinçli yolculuğunun adına Kitab-ı Aşk demişler ve bir delinin eline vermişler…İster Oku, İster Yaz demişler…Aşığa göz ne gerek, Ümmiye kalem ne hacet…kendini bul, kendini bil…

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"] [contact-form-7 404 "Bulunamadı"] [contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

GGGG
09/08/2018

Bu yazı Din, Felsefe, Söz, Tuğrul Özdemir kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir