Tuğrul Özdemir Geçmiş Olsun Demekle Geçmez Bir Acı


Ve en son noktaya geldiğinde anlarsın ki azizim…Geçmiş olsun demekle geçmiyor bir acı, ki zaten olmadan, olgunlaşmadan geçmez, geçmek bilmez bir acı…Bu topraklarda bir anı yaşamak, bin acıya bedelmiş. Çünkü bir geçmişi bilmek demek, o geçmişten geçmek demek değildir. Bir geçmişi aynı acıyı hisseden mi bilir? Yoksa bir geçmişi aynı acıyı yaşayan mı bilir azizim? Hepimiz başkalarının hayatında misafirken, hangimiz aynı hayatı yaşayabiliriz ki? Herkes farklı bu hayatta. Herkes kendi geçmişinin ekmeğini yiyor azizim. Kişi bir geçmişten geçerken, geçmiş olsun der ve geçer, geçmiş olup, gider. Bu topraklarda geçmiş olsun demek, geçerken bir uğradım demektir.

Oysa, bir geçmişten geçen yolcu, şifa vermeli; bir geçmişten geçen yolcu, gönül almalı. Unutma ki, geçmek sözle olmaz azizim, vaz-geçmek gerek dünyadan. Olmak sözle olmaz azizim. Yok-olmak gerek dünyadan. Çünkü verilmiş bir sözle gelmez gelecek, bir sözle vaz-geçmek gerek. Ki gelecek olan, gelmeden geçmiş olamaz; yok-olan, vazgeçmeden gelecek bir geçmiş olamaz. Çünkü olmamış her geçmiş, yani yarım kalmış her geçmiş; gelecek olan ama gelmemiş; gelecek olan ama gelmeyen, bilinmez bir geleceğin yansımalarıdır…

Tuğrul Özdemir
GGGG
29/07/2018

Tuğrul Özdemir Geçmiş Olsun Demekle Geçmez Bir Acı ile Benzer Yazılar:

30 Temmuz 2018 Saat : 4:42

Tuğrul Özdemir Geçmiş Olsun Demekle Geçmez Bir Acı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal