Thomas Jefferson Sözleri


isyanİsyan başkaldırmaktır. Ortada bir isyan varsa mutlaka bir haksızlıkta vardır. Çoğu isyan masum başlar ama kanla biter. İsyan masum başlar ama kötü insanların isyana katılması ile ne yazık ki olumsuz sonuçlanır. Her devletin küçük isyanlardan ve karışıklıklardan ders çıkarması gerekir. İsyanlardan ders çıkarmayan devletlerin sonu karanlıktır. İsyan devletleri kendine getirmeli, devletlere güç kazandırmalı ve devletlerin düşünmelerini sağlamalıdır. Aşırı güç kullanılarak bastırılmaya çalışılan isyanların sonucu her zaman ölümdür. Ölüm ise isyanları unutturmaz aksine büyütür.
 
Ara sıra çıkan küçük isyanlar ve kargaşalıklar, devletlerin sağlığını koruyan, ona güçlü olmanın gereğini hatırlatan ve devlete güç kazandıran ilaçlardır.
Thomas Jefferson

Thomas Jefferson Sözleri ile Benzer Yazılar:

15 Haziran 2013 Saat : 11:11

Thomas Jefferson Sözleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal