Ali Özdemir Pozantı Cezaevi ve İnsanlık

vavSon günlerde yaşadığımız kötü olayların birisine Pozantı cezaevi eklendi. Çocuk suçluların kaldığı bu yerde İnsanlığın bir kez daha unutulduğu açıkça görülüyor. Olayın ortaya çıkışı yerel basın diğer adı ile ‘Yöre Basını’ sayesinde oluyor. Ancak beni kaygılandıran olay sonrası yaşananlar. Olay sonrası Çocuklar  Sincan’da ki başka bir hapishaneye nakil edildi. Nakil edilince her şey bitti mi ? O Çocukların yaşamış oldukları kötü şeyler onlar nasıl ve nereye nakil olacak. Özgür basın diye haykıran Muhalefet partileri Medyanın asıl görevi suçluları teşhir etmek değil midir?İki tane gazeteci içeride diye özgür basın özgür basın diye ortalığı ayağa kaldıran sizler.

Bu insanlık dramında neredesiniz. Kaç taneniz açıklama yaptı bu konuda ve Medya kusura bakmayın ama sizleri de samimi bulmuyorum. Nedeni gerçek habercilik haberi yapmak değil haberin devamında gelişen olayları takip etmektir ve kimler suçlu ise onların ortaya çıkartmak hatta teşhir etmek demektir. Ben bu olay da bir kez daha gördüm ki başımıza gelen olaylar ”ADİL BİR HUKUK DÜZENİ”nin olmadığını bir kez daha gösterdi. Bu suçu işleyenlerin akıbetinden hiçbirimizin haberi yok. Ben bu kişileri ALLAH’a havale ediyorum…
Ali ÖZDEMİR
Bu yazı Ali Özdemir, Edebiyat, Söz kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir