Giovanni Papini Sözleri


yin yangYaşadığımız büyük dünyada insanlığın en temel özelliği her iyi insanın içinde uyuyan bir kötü düşman, her kötü insanın içinde de uyuyan bir iyi insan vardır. Dost da düşman da uyanmayı bekler her zaman.
 
Her dostun içinde uyuyan bir düşman olduğu doğru ise, neden her düşmanın içinde ortaya çıkma zamanını kollayan bir dost bulunmasın.
Giovanni Papini

Giovanni Papini Sözleri ile Benzer Yazılar:

10 Mart 2013 Saat : 2:01

Giovanni Papini Sözleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal