Tuğrul Özdemir Umut


umutlarYaşadığın aşklar hep sıradandı, gözlerinin karanlığında saklı açtığın bütün yaralar. Her şey sende gizli, kanayan bütün yaralar yüreğinde gizli, yaş dolu gözlerin, yüreğin karanlık, sakın umudunu yitirme her şeye rağmen, umut biterse hayat da biter.
 
Gözlerinin karanlığında gizli
Yaşadığın aşkların sıradanlığı
Hep içinde saklı
Kanayan yaraların
Gözlerin nemli, yüreğin puslu
Baksa da hayata
Umudunu yitirme sakın
Çünkü umudunu yitiren
Her şeyini yitirmiştir
 
Tuğrul Özdemir
GGGG

Tuğrul Özdemir Umut ile Benzer Yazılar:

16 Haziran 2013 Saat : 9:30

“Tuğrul Özdemir Umut” için 2 Yorum

 1. Misafir dedi ki:

  Kısa ve öz şiirleri sevmeye başladım son günlerde.
  Biçim, kurgu ve kafiyeye de önem verirdim önceleri.
  Ancak son zamanlarda manayı daha çok arar, daha çok önemser oldum şiirlerde.

  Kısa ve öz şiiriniz için kutluyorum sizi.

  Bu arada, gözünüzden kaçmış olmalı; affınıza sığınarak hatırlatmak istiyorum, “Gözlerin nemli, yüreğin puslu baksa DA hayata” olması gerekmez mi?
  ‘da’ ayrı yazılmalı, öyle değil mi?

Tuğrul Özdemir Umut Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal