Ali & Tuğrul Özdemir Ateş-i Pervane


vavSevdamın yaprağına ayın ışığı vurur. Yaprak gibi beklerim saçlarını okşayan rüzgarı, rüzgar öper tenini öptüğüm gibi seni, semazen olur dönerim rüzgarda yaprak gibi, aşka çarpar rüzgarım yanar kül olurum ateş-i pervane gibi.
 
Ayışığının gölgesi vurur sevdamın yaprağına
Saçlarını okşayan rüzgarı bekleyen yaprağım
Rüzgar öper yaprağımı öptüğün gibi beni
Semazen gibi dönerim rüzgarda yaprak olur
Aşka çarpar rüzgarım yanarım ateş-i pervane gibi
 
Ali & Tuğrul Özdemir
Seyyah-ı Aşk & GGGG
16.12.2012 Saat: 14.38
 

Ali & Tuğrul Özdemir Ateş-i Pervane ile Benzer Yazılar:

“Ali & Tuğrul Özdemir Ateş-i Pervane” için 1 Yorum

  1. nurhayat özdemir dedi ki:

    aşka çarpan rüzgar gibi, pervanenin ateşinde yanmak ve rüzgardaki yaprağın semazen gibi dönmesi…ne güzel teşbihler…ilhamınız bol olsun canlarım…

Ali & Tuğrul Özdemir Ateş-i Pervane Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal