Arif Sağ Serçeşme Türkü Sözü


arif-sağCahiller kendini aklar hayatı boyunca, kendinde asla suç bulmazlar. Kamiller özünü yoklar, her zaman kendini suçlar, bu dünya kimseye kalmamış bilirler, çayların ırmakların kuruduğunu, her şeyin toprak olacağını bilirler. Kamiller bilirler ki Serçeşme’nin gözü kalır, çeşme başının özü kalır. 
 
Yaşanılası dünyanın
Ne tadı ne tuzu kaldı
Ömür denen şu zamanın
Çoğu gitti azı kaldı
Çalışmadan yiyenlerin
Derimizi giyenlerin 
Nice benim diyenlerin
Ne izi ne tozu kaldı
Çürük ökçe yırtık taban
Kurdu kuşu ettik çoban
Gariban daha da gariban
Ne çulu ne bezi kaldı
Bizden geçinen kalleşler
Döner geri bizi taşlar
Sıvıştı yaren yoldaşlar
Ne sözü ne özü kaldı
Cahiller kendini aklar
Kamiller özünü yoklar
Kurudu çaylar ırmaklar
Serçeşme’nin gözü kaldı
Dertli Divani’nin varı
Canandır canın öz yari
Geçti bu devrin baharı
Ne yazı ne güzü kaldı
 
Söz-Müzik: Dertli Divani

Arif Sağ Serçeşme Türkü Sözü ile Benzer Yazılar:

29 Haziran 2013 Saat : 1:48
  Müzik

“Arif Sağ Serçeşme Türkü Sözü” için 1 Yorum

  1. mücahit dadas dedi ki:

    değerli büyüğümüz bağlamanın şahı bizim deyimimizle. halk müziğinin padişahı hemşerimiz abimiz yani arif hocamız ne söylese söylesin farklı bir ses tonu farklı bir yorumu var . taklit etseler beceremezler daha iyisini hiç okuyamazlar . bunu için tek kelimeyle hocamızın ellerinden öpüyorum …

Arif Sağ Serçeşme Türkü Sözü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal