Kuranı Kerim Türkçe Meali


kuranı kerimŞarap ve şarap içmek islam dinine göre haramdır. Şarabın haram olması onun hiçbir faydasının olmadığını göstermez. Şarabın zararı yararından çok olduğu için haram kılınmıştır. Kumarda da her zaman kazanan taraf için bir fayda vardır, kumarda kaybeden taraf için ise büyük bir zararlar vardır. Onun için de kumar oynamak haram kılınmıştır. Kendisinin ve ailesinin ihtiyaçlarını karşılayabilen ve elinde ihtiyaç fazlası nimetler bulunan bir insan bunları iyilik yolunda harcamalıdır. 
 
Sana, şarap ve kumar hakkında soru sorarlar. De ki: Her ikisinde de büyük bir günah ve insanlar için bir takım faydalar vardır. Ancak her ikisinin de günahı faydasından daha büyüktür. Yine sana iyilik yolunda ne harcayacaklarını sorarlar. İhtiyaç fazlasını de. Allah size ayetleri böyle açıklar ki düşünesiniz.
Bakara Suresi 219. ayet

Kuranı Kerim Türkçe Meali ile Benzer Yazılar:

17 Mart 2013 Saat : 1:15
  Din

Kuranı Kerim Türkçe Meali Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal