Hadisi Şerif


Hz. MuhammedMuharrem ayında, Aşure Gününü ortalayarak, bir gün önce veya bir gün sonra oruç tutmak çok büyük sevaptır. Aşure gününde oruçtan başka hayır, hasenat ve sadaka gibi güzel adetleri de yaşatmak güzel olacaktır. Her müslüman imkanı nisbetinde ailesine, akraba ve komşularına ikramda bulunmalıdır, Peygamberimiz müminin aile efradına Aşure Gününde her zamankinden daha çok ikramda bulunmasını öğütlemiştir.
 
Muharrem ayında oruç tut. Çünkü O, Allah’ın ayıdır. Onda öyle bir gün vardır ki, Allah o günde bir kavmin tevbesini kabul etmiş ve o günde başka bir kavmi de affedebilir.
 
Hz. Muhammed (s.a.s)
Tirmizi, Savm: 40.

Hadisi Şerif ile Benzer Yazılar:

5 Kasım 2013 Saat : 10:47
  Din

Hadisi Şerif Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Blogroll

%d blogcu bunu beğendi:

Söz ve Şiir sitesi bir bilgi ve kültür sitesi olup, sitenin kuruluş amacı geçmiş ve gelecek arasına sözlerden ve şiirlerden oluşan yıkılmayacak bir köprü kurmak ve yaşayanları, yaşamışları, yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Söz ve Şiir sitesinin herhangi bir kar amacı olmayıp, toplum yararına kurulmuş olan vakıf, dernek ve hayır kuruluşları hariç kar amacı güden hiçbir yapının reklamına sitede yer verilmeyecektir. Site içerisinde yer alan eserler internet ortamındaki ilgili internet sitelerinden veya konu ile ilgili görsel ve yazılı kaynaklardan derlenmiştir. Sitemizde yer alan eserlerin telif (yayın) hakları eser sahiplerine veya yasal temsilcilerine ait olup, eserlerinin sitemizde yayınlanmasını istemeyen eser hak sahiplerinin sitemize iletişim kutusundan bildirimde bulunmaları halinde söz konusu eserler en kısa zamanda sitemizden kaldırılacaktır.

Personal